Něco málo o mně

U nás doma se vždycky vařila domácí jídla a pekly výborné koláče. Už jako malá jsem upekla svůj první koláč ze kterého jsem měla velikou radost. Nakonec to dopadlo tak, že moje maminka vařila a já jsem pekla. Dnes jsem sama maminkou třech dětí. Snažím se vařit jednoduchá, ale zdravá jídla a mám štěstí, že moje děti jedí vše (zeleninu, ovoce, maso, luštěniny...)

Kromě vaření a pečení různých koláčů jsem v roce 2011 začala péct i dorty. Když jsem chtěla koupit synovi k narozeninám dort ve tvaru auta, moc cukráren to nedělalo a když jsem jednu konečně našla, dort byl drahý a chuťově nestál za nic. Rozhodla jsem se, že zkusím upéct dort sama. Nakonec se to stalo mým koníčkem a pekla jsem pro celou naší rodinu a že nás je :-) Některá moje díla si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 

Kromě vaření a pečení koláčů, dortů a dezertů také peču chleby a pečivo. Nejen, že to vyjde levněji, ale hlavně vím co za suroviny používám. Máme vlastní vajíčka, zeleninu i některé ovoce a za to vděčíme manželovým rodičům. Jen díky jejich péči o zahrádku a domácí zvířátka je vše tak výborné! Děláme si sami marmeládu z různých druhů ovoce a švestková povidla. To vše je plus k tomu, aby jídlo bylo opravdu chutné a domácí.

 

 

Proč jsem se rozhodla založit tuto stránku?

Na facebooku v různých skupinkách především maminky neustále řeší co budou dnes vařit k obědu. Přijde jim, že stále vaří jedno a to samé a jsou bez inspirace. Začala jsem tedy dávat fotky vyzkoušených jídel na svůj profil na facebooku a mnoho lidí mi poté začalo psát dotazy, zda nemám nějaký recept z té a té suroviny, zda jsem vyzkoušela ten a ten recept nebo jestli nechci založit webovou stránku.

Během několika let jsem měla možnost vyzkoušet různé recepty. Ty, které jsou naše oblíbené, najdete ve fotogalerii pod složkami. Některé jsou od mé maminky, jiné jsou z různých kuchařek nebo od přátel, některé jsou z internetu a spoustu jsem jich také vymyslela :-)

Doufám tedy, že Vám tyto stránky budou inspirací a každý si tu najde svůj oblíbený recept. Budu ráda, když mi pak napíšete, zda Vám chutnalo. 

Pokud budete mít někdo chuť podělit se o svá oblíbená jídla, napište mi a já je ráda vyzkouším. 

PODĚKOVÁNÍ

Musím poděkovat své mamince, která mě mnohé naučila. Díky ní umím dělat omáčky, výborné a nadýchané knedlíky, nejlepší hovězí španělský ptáček, rychlý a výborný jabléčný závin a mnohem více. Když vidím dnešní ženy, které nevaří, protože to neumí, vzpomenu si vždy na mého tatínka, který říkal 
 
"tvrdí, že nevaří, protože to neumí, ale spíše jde o to, že vařit nechtějí. Všchno jde, když se chce" 
 
Děkuji Vám oběma, za to co jste mě v životě naučili. Slušnosti, pokoře a dobrému vychování!